KIPKOP KAPITÁNY KINCSE – KINCS, AMI VAN

Most az elején kidoboljuk: A Mysterium társasjáték gyermekverziója nagyon jó játék. Az Év Gyermekjátéka – Kinderspiel des Jahres díjat is elnyerő játék igazi csemege a gyermektársasok között, hiszen ez egy hangasszociációs játék!  Nálunk minden formában remekül vizsgázott a játék, hiszen gyerekekkel, családokkal és felnőttekkel is működik. Iskolai foglalkozásokon is jól használható, sulikban is jelesre vizsgázott.

MIRŐL SZÓL? A régi, elhagyatott kastély káprázatos kincseket rejt. Csapatnyi kincskereső felkerekedik, hogy meglelje Kipkop kapitány kincsét. A kapitány szelleme segít nekünk, melyik szoba rejti az adott forduló kincsét.  Ám a kapitánynak nem kenyere a beszéd, de dobon igen jól játszik és egy-egy szobához tartozó hangot egy dob segítségével adja ki, míg mi csapatként értelmezzük a hangokat, és ha ügyesek vagyunk, akkor kincs üti a markunk. Közös fülelés, közös gondolkodás, közös siker!

Könnyebb feladványok kezdésnek.

MI VAN A DOBOZBAN?  1 kézidob, kincsjelölők, egy kastélytábla, kétoldalas fordulójelző tábla, egy holdjelölő, 5 szobajelölő és 78 szépen illusztrált zajkártya.

HOGYAN MŰKÖDIK? A szabályok egyszerűek: Az asztalra helyezzük a kastély tábláját és a könnyebb, vagy nehezebb játékot variáló fordulókat jelző táblát. A kastély 5 szobájára egy-egy zajkártyát csapunk fel. Az adott forduló Kipkop kapitánya  húz egy számkorongot, beazonosítja a kártyát, melyhez számunkra hangot fog adni. Megkéri a játékosokat, csukják be szemüket, mond egy szellemes húúúúúú-t , hangokat ad ki a dobon, majd ha végez, ismét szellemesen huhog. Ekkor a játékosok szemüket kinyitva ránéznek a kártyákra, felidézik a hallott hangot és egyeztetnek, majd végül döntenek, melyik szoba rejti a kincset.

Ha a csapat jól választott és a kiválasztott szoba rejti a kincset a kincsesláda kupacből egy csillogó-villogó értékes kinccsel leszünk gazdagabbak. A fordulójelzőt tovább mozgatjuk és lecseréljük a zajkártyákat, új hangadó kapitányunk lesz és így ismétlődik a játék a játék végéig.

Miként szólaltathatjuk meg a dobot? Hát dobolva ritmikusan, kopácsolva, kocogtatva, kaparászva, halkan, hangosan, visszhangosan, simítva, szaggatottan, erőteljesen, elhalkulva, és a szabály az is írja, hogy csúszkorálva. Na, bevallom, ennek a szónak utána kellett nézzek 😊.

AJÁNLJUK családoknak és  iskolákba egyaránt, mert a dob hangjával és ritmusával való kifejezés nagyon újszerű és kreatív módja a kommunikációnak. A játékosok csapatként beszélgetnek egymással, érvelnek, győzködik egymást, újabb és újabb szempontokat hoznak be a játékba. Első osztályos korosztálytól már használjuk foglalkozásainkon.

Húúúú, szemek behunyva, jöhet a dobolás!

SZERETJÜK, mert

  • egyszerűek a szabályok
  • olyan kooperatív játék, mely mindig megveregeti a játékosok vállát, elismerést ad
  • gyors játék, 6 forduló és vége
  • kétféle játékmódot ajánl a szabály és könnyebb, rövidebb és egy nehezebb változatot
  • segít kilépni a megszokott keretekből
  • nagy a játék változatossága, sok izgalmas élethelyzet látható a zajkártyákon és bátorítunk újabbak készítésére is!
  • erősíti a játékosok kreativitását, az egymás közötti kommunikációt, az érvelés technikát, a meggyőzés és elengedés képességét, a döntéshozatalt

MI ÍGY JÁTSSZUK: kezdetben mindig felnőtt vállalja Kipkop kapitány szerepét, akár több fordulón keresztül. Összeválogattuk a könnyebb zajkártyákat, az egyszerűbben kiadható hangokat, melyek könnyebben felismerhető tárgyak, élőlények, élethelyzetek ábráit mutatják. Folyamatosan bátorítjuk a gyerekeket a közös beszélgetésre, érvelésre és akár egy-egy hang kipróbálására. A forduló végén mi mindig csak az adott forduló zajkártyáját cseréljük le. A gyerekek sokszor nehezen vállalják be a hangadó, doboló kapitány szerepét, de kellő motiválással kipróbálják magukat a nem mindig könnyű kapitányi helyzetben. Tapasztaljuk, hogy nagyon ügyesek és kreatívak a dob megszólaltatásában, ha átlépik kezdeti félelmeiket. Játsszuk teljesen nyitott szemmel is, a játékosok így végig látják a zajkártyákat. Játsszuk úgy is, hogy a játék elején megnézzük a zajkártyákat, majd lefordítjuk ezeket és emlékeinkből idézzük fel a tárgyakat, élőlényeket. Szóval, kísérletezzetek ti is bátran ezzel a játékkal, sok kincset rejt!

Na, ez már nehezebb!

Összefoglalva: egy remekül működő kincsre leltünk családi és iskolai foglalkozásainkon ebben a játékban. A játékot a Gémklubtól kaptuk kipróbálásra. Köszönjük, hogy foglalkozásaink egyik 2023-as kedvencét megismertették velünk!

ui: Nagyon kedveljük a játékcsalád elődeit is, a Mysterium és a Mysterium Park játékokat is.

Kövess minket! Viszjátssz!

#játékkunyhó #mysteriumkids #kipkopkapitánykincse #kártya #társasjáték #viszjátssz #gémklub #együttműködés #6éveskortól

Mysterium kids – Kipkop kapitány kincse
Ajánlott életkor: 6+
Ajánlott játékos szám: 2-6 (simán játszható 10 fővel is)
Játékidő: 20 perc

2023.11.05.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.