BETŰLEKVÁR FŐZÉS INDUL // TITKOS SZAVAK BEMUTATÓ

  • Na, most akkor ez most egy jó játék, vagy sem? Hamarosan minden kiderül!

Eper szezonban mit csináljunk, mint hogy dzsemet készítünk! Mégpedig eper dzsemet!

A játék eredeti címe Letter Jam, a magyarban a TITKOS SZAVAK keresztséget kapta. Szóval eperdzsem, játék betűkkel, szavakkal és az idegekkel…

Fotózás indul, eper a kertből megmosva, Játékkunyhó tábla készenlétben, még kell valami!

Igeeeen, Zöldi és Gömbi készenlétben! Két vagány zöldségfigura a Gazdátlan kártyatartóknak! Remek cimborák!

A TITKOS SZAVAK egy kooperatív betűjáték 2-6 fő részére, melyben mindenki saját szavát próbálja kitalálni a többiektől kapott nyomok, azaz kulcsszavak segítségével. Ha nagyjából mindenki helyesen kibetűzött egy-egy értelmes szót, a játékosok osztoznak a győzelemben.

A tökéletes győzelem pedig igen-igen nehéz, mondom ezt kemény két játék után…

Ünnep van nálunk, mert Adrienn és én, kétfős változatban avathattuk fel ezt a játékot, majd gyereknapon 4 fős kis Játékkunyhó családunk ebéd utáni kihívásként ugrott neki a betűzésnek. Élményeink szavakban:

– Miben lesz ez más, mint a 2 fős játék?

– Hát majd minden kiderül!

  • Ékezet, kettős betű, óóóóóhhhhhóóóóóh!
  • Akkor az O lehet Ó, Ö, és Ő, ugye?
  • És a Z lehet Zs és sZ is, mint kettős betű?
  • Élőlényt, vagy tárgyat keress, ne gondolati dolgot! A „Mit?” kérdésre válaszolj! Tudod, tárgyragos főnév! – mondta mindezt szakszerűen Ábel, a hatodikos.

Mindezt Anyának végső segítségként javallta, mivel már csak Anya nem tudta szavát és pici segítség elfért ebben a játékban nálunk.

Szóval! Ja, most esett le, mit is jelent itt a SZÓVAL szó… Szóval, kapunk betűkártyákat, összeállítunk belőle egy 3-5 betűs szót titkosan, majd megkeverjük, és továbbadjuk jobbra ülő játékostársunknak.

Ő kirakja maga elé képpel lefele a betűket, az első betűt pedig játékos társai felé fordítva kis állványba helyezi. Azaz saját titkos szavának betűit nem látja senki! És ezt a saját titkos szót próbálja kitalálni az adott játékos. Társként pedig mindenféle kulcsszóval igyekszünk segíteni magunkon.

Aki szerinte egy frappáns kulcsszót talál a látható betűk közül számzsetonokkal lebetűzi, pl így, mint mi:

  • Van egy 5 betűs kulcsszóm, használom a jolly-t, használom az ékezet / kettős betű jelzőt is és minden látható betűt felhasználok.

Szerintem nagyon jó segítséget adtam kulcsszóként, majd minél inkább belegondoltam, egyre inkább elbizonytalanodta látva Bercel, Ábel és Adrienn kétségbe esett arcát. Mert ugye én a BUKIK szóra gondoltam és ebből Bercel nem látta a B betűt és ő így a következőket gondolhatta: CUKIK, MUKIK, PUKIK, KUKIK… és láttam, hogy kb, ezt mind gondolta is, mókássá kerekedő szemein…

  • Apa szerintem nem arra gondol, amire gondolom, hogy gondol! – mondá Ábel egy pillanatban.

Bercelnek én egy 3 betűs szót adtam, könnyítve a nem könnyű játékon, míg én Adrienntől és Ábel Berceltől egy 4-4 betűs szót kapott, míg Ábel anyának egy 5 betűs titkot adott át. Így rögtön tesztelhettük magunkat. Bercel sokat küzdött a három betűjével, Ábel hangos Igeeeeeen! felkiáltással jelezte, biztos egyik betűjében, míg a végén Ábel és Bercel összefogva közösen adtak segítséget Anyának, aki egyik betűjével megakadt.

Nekem a következő betűim voltak: „P” betűmben tuti biztos voltam, aztán a T és L mentén gondolkodtam, míg az N és O betűim szintén egyértelműek voltak. De nekem nem állt össze a szavam, és ekkor Ábel bedobta:

  • Apának pont kijön belőle egy értelmes szó!

És ekkor megvilágosodtam! Na, mi volt pont az értelmes szavam???

Szóval jó játék ez?

Nem, mert kétfős játékunkban Adriennel teljesen félresiklott nyomozásom, teljesen rossz nyomon jártam, mindketten azt vártuk már, hogy legyen már vége a játéknak… Nem volt sikerélmény. Nehéz dolgunk volt.

Szóval mi ez a játék?

Ez egy kreatív, kooperatív Scrabble? Ez egy adrenalin mentes Csak egy játék? Ez egy ilyen nyomozós betűkirakó?

Négyfős vegyes életkorú családunkban, ahol a legkisebb még csak kilenc esztendős, teljesen másként működött a játék. Kíváncsi vagyok, hogy a Játékkunyhó ESTE7 csapatával milyen lesz játszani és akkor kiderül, jó játék-e ez?

Szóval, jó játék ez?

Tulajdonképpen igen, hiszen két órát elnevetgéltünk, elmérgelődtünk, majd ismét nevetgéltünk, majd feszültségeztünk, majd a végén közös nevetéssel és közös sikerrel zártunk, mert mindenki megoldotta, megtalálta titkos szavát!

Gyorsan ettünk is egy eperlekváros palacsintát jutalomként!

MÉG TÖBB KÉP A JÁTÉKRÓL ITT!

Kövess minket! Viszjátssz!

#játékkunyhó #TitkosSzavak #LetterJam #társasjáték #viszjátssz

TITKOS SZAVAK

Ajánlott életkor: 10+
Ajánlott játékos szám: 2-6
Játék és olvasási idő: 45 perc

A Játékkunyhóban kikölcsönözheted a könyves játékot hétfőnként 15 és 17 óra között!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.